Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

GuzelGıda - Maca Kökü Tozu (50g)
GuzelGıda - Maca Kökü Tozu (50g)
39.00 TL
35.00 TL
% 10
Ürün stokta yoktur
Peru'dan ithal 50g Maca Kökü Tozu
(kraft paket içerisinde toz formda satışa sunulmaktadır)

 

Yüzlerce yıldır tüm Orta Amerika nın başvurduğu bu doğal güzellik çok önemli işler başaran ve çok ama çok değerli bir gıdadır;

Faydaları saymakla bitmeyen Maca sadece Peru da yetişen (eskiden kinoa da öyleydi sonra genetiğini boza boza tüm iklimlere uygun tohumlarını ürettiler) bir turbun kökünden elde edilen tozdur. Bu toz baskın bir tadının olmamasına rağmen son derece değerli bir üründür. Biz de üzerimize düşeni yaptık ve en temizini, en güzelini sizin için arayıp bulduk :)


MACA KÖKÜ NEDİR?
Maca Kökü (Lepidium Meyenii) brokoli ve kabak gibi turpgiller familyasından olan zengin bir vitamin, mineral, yağ asiti, amino asit ve protein kaynağı adaptojendir. Bu eşsiz özelliklerinden dolayı Maca Kökü dünya’da ki mevcut “Super Food” olarak tanımlanan özel besinler arasında yer almaktadır.

MACA KÖKÜ NEREDE YETİŞİR?
“Maca Kökü” Güney Amerika kıtasında Peru’nun deniz seviyesinden 12500 feet (3800 metre) – 14400 feet (4400 metre) yükseklikte Ant dağlarında bulunan platolarda doğal olarak yetişmektedir. Maca Root (Maca Kökü) dünyadaki en yüksek rakımda yetişen bitki olarak bilinmektedir. Güçlü rüzgarlar, direkt güneş ışınları, düşük sıcaklıklar (-10C˚- 13C˚) gibi sert hava koşullarında “Maca Kökü” doğal olarak yetişmektedir.

SUPERFOOD NE DEMEKTİR?
“Super Food” (Süper Gıda) sağlığa yararlı besin endüstrisinde kullanılan popüler bir terimdir. Düşük kalorili ve besin değeri yüksek olan gıdaları tanımlamak için kullanılmaktadır. 

ADAPTOJEN NE DEMEKTİR?
Adaptojen, organizmaların (insanlar ve hayvanlar) stress, diyet, toksinler, hastalıklar ve benzeri çevresel faktörlere karşı adaptasyon yeteneğini arttıran ve bu olumsuz faktörlerin verebileceği muhtemel zararlara karşı yan etki göstermeden organizmaları koruyan, yeni bir sınıf metabolik düzenleyiciler (örneğin Maca Kökü) için kullanılan bir tanımdır. Dünya çapında çok popüler olan “Ginseng kökü” adaptojenlere başka bir örnektir. Medikal alanda çalışan uzmanlar ve araştırmacılar arasında kabul edilmiş ve kullanılan bir tanımlamadır.
 
TARİHTE MACA KÖKÜ KULLANIMI?
 • Amerika kıtasında yüzyıllarca hüküm sürmüş olan köklü “Inka Medeniyetinde” savaşçıların muharebeden önce Maca Kökü tükettikleri tarih kaynaklarında belirtilmektedir.
 • Güney Amerika’yı ilk keşfeden İspanyol kaşifler notlarında “Maca Kökü” bitkisinin enerji seviyesinin arttırdığı ve doğurganlığı olumlu yönde etkilediğini belirtmişlerdir. Maca o günden bugüne enerji verici bir gıda olarak ün kazanmıştır.
 • Maca Kökü hakkında yüzyıllar boyunca yazılmış belgelerde,  geleneksel kullanım nedenleri arasında en çok üzerinde durulan faydası “İnsanlar ve Hayvanlarda” doğurganlığı arttırması olarak belirtilmektedir. Binlerce yıl önce İnka medeniyetinde ki çiftçiler, “Maca Kökü” bitkisini hayvanlarına yedirerek üremelerini arttırmak için kullanmışlardır.
 • “Maca Kökü” bitkisinin Güney Amerika toplumunda başka bir geleneksel kullanım nedeni, dans gösterilerinden önce dansçıları rahatlatması ve enerji vermesi amacıyla performans öncesinde çaylarının içine katıp tüketmeleridir.


  MACA KÖKÜ BESİN DEĞERLERİ NELERDİR?
  Maca Besin Değerleri
   
  “Maca Kökü” tozu yaklaşık olarak %18 protein, %76.5 karbonhidrat, %5 yağ ve %8.5 lif içermektedir. Maca Köküyüksek besin değerlerine sahip bir süper gıdadır.
   
 • 20’den fazla amino asit (8 esansiyel amino asit dahil)
 • 20 farklı serbest formda yağ asidi (örn: lauric, steric, oleic, linolenic, palmitic asit)
 • Vitaminler B-1, B-2, C ve E
 • Kalsiyum
 • Magnezyum
 • Potasyum
 • Bakır
 • Çinko
 • Potasyum
 • Manganez
 • Fosfor
 • Selenyum
 • Sülfür
 • Sodium
 • Demir

  NE KADAR MACA KÖKÜ TÜKETİLMELİDİR?

  Etkili sonuç almak için 1 tatli kaşığı (3gr) kadar “Maca Kökü” tozunu suya, mevye suyuna, yoğurt veya bala karıştırarak kahvaltıdan 10-15 dk kadar önce aç karınla tüketebilirsiniz. Maca Kökü tozunu ayrıca yemek tariflerinize, smoothie, müsli ve tatlı tarifilerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

  Maca Kökü tozunun aç karınla tüketilmesi emilimin daha hızlı olmasına yardımcı olacaktır. Mide ve sindirim sisteminde rahatsızlık hissederseniz Maca Kökü tozunu tok karınla da tüketebilirsiniz. Etkili sonuç almak için düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

   
  MACA KÖKÜ HAKKINDA AKADEMIK CALISMALAR
   
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184420
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12472620
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18784609
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19260845
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19781622
   

UYARILAR, ÖNLEMLER, YAN ETKİLERİ :
Çocukların ulaşamayacağı, serin ve kuru yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
Herhangi bir rahatsızlık için ilaç tedavisi gören kişilerin doktorlarına danışarak kullanmaları tavsiye edilir.
Herhangi bir yan etkisi göründüğünde doktorunuza başvurunuz.
Hamile ve emziren kadınlar Maca Kökü tozu kullanirken doktorlarina danismalidir.

Sağlık ve Kozmetik Kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların  kullanıcıları yanıltıcı , eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği , tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesini yasakladığından ürün açıklamalarını yazmak yasaktır.

İlaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır.  Uygulamaların sorumluluğu  algbiotek.com'a ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.
Garanti Bankası - Bonus Kart
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 14
Himalaya Tuz Kristali 1kg
35.00 TL
30.00 TL
% 25
Himalaya Tuz Kristali 500 g
20.00 TL
15.00 TL
Krill Yağı
119.00 TL
% 38
GüzelGıda - Chia tohumu (450g)
40.00 TL
25.00 TL
% 26
Ayhan Ercan Superfoods Granül Ham Kakao Nibi 200g
39.00 TL
29.00 TL
% 4
SuperGıda - Organik Maca Tozu (100g)
89.00 TL
85.00 TL


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.