Sepetim

0 ürün -

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam

Tomaşa Gurme Zeytinyağı 2LT (2018 Erken Hasat Arbequina Naturel Sızma)
Tomaşa Gurme Zeytinyağı 2LT (2018 Erken Hasat Arbequina Naturel Sızma)
130.00
99.00
% 24
Ürün stokta yoktur
ARBEQUINA  - Tomaşa "Tek Bahçe" Naturel Sızma Gurme Zeytinyağı,
(2 Lt'lik Tenekelerde Soğuk Sıkım, Filtresiz, 2018 Erken Hasadı)

(Talep etmeniz durumunda yağ analiz raporu eposta yolu ile tarafınıza gönderilebilmektedir)

Gurme Üstad Vedat Milor'un Ülkemizdeki Zeytinyağları Arasında İlk Tercihi

"Geçen sene de denediğim, ülkemizde üretilmiş en aromatik ve kompleks lezzeti olan yağı da onda tattım: Tomaşa. Manisa, İspanyol Arbequinas zeytinlerinden. 0.4 asidite, filtre edilmemiş soğuk sıkım ve erken hasat... " (Yazının devamı)


·         Tomaşa Natürel Sızma Zeytinyağı, tadında hiçbir kusur içermeyen, düşük asit derecesi, saflığı, nefasetindeki zenginliği ile yüksek kaliteli bir natürel sızma zeytinyağıdır. 

·         Kendine has meyvemsi aromasını üretildiği ARBEQUINA zeytininden alır.

·         Tek bahçe yağıdır. Başka yağlar gibi çeşitli bahçelerden toplanıp karışım yapılmış değildir.

·         Premium kalitede yağlara özel max. %0,4'lük düşük asit değeri ile dikkat çeker.

·         Özenle, elle erken hasat edilmiş, Arbequina zeytinlerinin 24 saat içinde soğuk sıkım yöntemiyle işlenir. Böylelikle bu zeytinden elde edilebilecek en aromatik ve besin değerince zengin yağ elde edilir.

·         Doğal özelliklerini koruması açısından filtre edilmez.

·         Arbequina yağlarının lezzetinde yeşil elma, çağla badem ve taze çimen aromaları öne çıkar. Tomaşa, meyvemsi,  yüksek aromalı ve dengeli bir lezzete sahiptir. Lezzet özelliklerinden dolayı salatalar, soslar, ızgara et ve sebze üzerleri, peynir ve makarnalarda çiğ kullanımı tercih edilir.

NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI

Tadında kusur içermeyen, hiçbir işlem görmemiş, herhangi bir katkı maddesi eklenmemiş, asit değeri %0,8’den düşük olan ham zeytin yağlarına “Natürel Sızma Zeytinyağı” denir. Natürel sızma zeytinyağı rafine edilmez, kısaca meyve suyu olarak da adlandırılabilen bu yağ, zeytinler toplandıktan kısa süre içersinde sıkılarak elde edilir ve şişelenir. Bitkisel yağlar içerisinde sadece zeytinyağları ham olarak gıda tüketimine uygundur. Zeytinyağı hava ile teması, gün ışığını ve ısı’yı sevmez. Hem aromatik değerlerini hem de besleyici özelliğini koruyabilmesi için ağzı çok iyi kapalı, koyu renk cam şişede saklanmalıdır. Natürel sızma zeytin yağlarının hepsi 7,0C’nin altında donar. Tekrar çözüldüğünde kalitesini kaybetmez.
Tomaşa düşük asit derecesi, saflığı, nefasetindeki zenginliği ile yüksek kaliteli bir natürel sızma zeytinyağıdır.  Kendine has meyvemsi aromasını üretildiği ARBEQUINA zeytininden alır.
 
%100 ARBEQINA
Mezopotamya’nın endemik türü olan Arbequina 17. yy’da İspanyol Dükü Medinacelli tarafından İspanya’ya götürülmüş bir yağlık zeytin türüdür. Adını Avrupa’da ilk yoğun dikimi yapılmış olan İspanya’nın “Arbequa” bölgesinden alır. Son yıllarda İtalya ve İspanya’da hızla artan üretimi Türkiye’de yeni başlamıştır.
Arbequina zeytini diğer türlerden farklı olarak çalı formunda, bodur bir yapıya sahiptir. Taneleri alışılmış sofralık zeytinden çok daha ufak, olgunlaştıklarında morumsu pembe renktedir.  Bodur çalımsı yapısı sayesinde hasat çok kısa sürede tamamlanır.  Sık dikim yapılan arazilerde makinalı hasat imkanı tanır.
Arbequina yağı, meyvemsi,  yüksek aromalı ve dengeli bir lezzete sahiptir. Lezzet özelliklerinden dolayı salatalar, soslar, ızgara et ve sebze üzerleri, peynir ve makarnalarda çiğ kullanımı tercih edilir. 
 
max. %0,4 asit
Zeytin yağının asidi zeytin tanelerinin olgunluğuna ve hasat edildikten sonra sıkım işlemine kadar geçen sürenin kısalığına bağlıdır. Tomaşa, taneler hiç yere düşmeden dallarından toplanan zeytinlerin 24 saat içerisinde sıkıma girmesi sayesinde son derece düşük asit değerine sahiptir. Aynı zamanda Arbequina zeytininden üretildiği için de yüksek aromatik değerlerini koruyabilen yegane yağlardandır.
 
Erken Hasat / Soğuk Sıkım / Filtre Edilmemiş
Tanelerin sadece %25’i olgunluğa geldiğinde “erken hasat” yapılır. Taneler yeşil iken yapılan bu hasat sayesinde her ne kadar üretilen yağın miktarı azalsa da Arbequina ağacından alınabilecek en aromatik yağ elde edilir. Elde edilen yağ hem meyvemsi aroması, hem de besin değerleri açısından en zengin halindedir. Aynı şekilde bu değerleri sağlayan bir başka faktör de sıkım metodudur. Sıkım ne kadar düşük ısıda yapılırsa zeytin tanesinden alınan yağ miktarı o kadar azalır. Diğer yandan yağın besin değerleri bir o kadar korunur,  ve aroması yükselir. Sıkım esnasında yağ hava ile ne kadar az temas ederse yağın ömrü o kadar uzar. Doğal özelliklerini  kaybetmemesi açısından filtre edilmez. Üretim süreci tamamlanan yağın, tüketilene kadar aynı değerlerini koruyabilmesi için gün ışığı, hava ve ısı ile teması mutlaka engellenmelidir.
 
TOMAŞA
“Tomaşa” Manisa Köprübaşı’na bağlı Uğurlu Köyü’nün eski adıdır. Mezopotamya’nın en eski zeytin türlerinden biri olan Arbequina zeytinini yüzyıllar sonra tekrar İspanya’dan bu topraklara getirip, bahçemizi kurunca, markanın adı de onun tarihi gibi eski olsun istedik. Yağlarımızın üretildiği tüm zeytinleri yeni kurduğumuz bu genç Arbequina bahçelerinden özenle sizler için topladık ve bizler için pek değerli olan ilk hasadımızı bu yıl sizlerle paylaştık.
Akbank - Axess
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
Finans Bank - CardFinans
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
Garanti Bankası - Bonus Kart
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
Halkbank
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
Yapı Kredi bankası - WorldCard
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
Türkiye İş Bankası - Maximum Kart
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

YORUMLARA GÖZ ATIN
BENZER ÜRÜNLER
% 21
Maca Kökü Tozu
100.00
79.00
% 11
Krill Yağı
200.00
179.00
% 28
Kırmızı pancar k
40.00
29.00
% 24
500g - Granül
25.00
19.00
% 32
1 Kg - Granül
50.00
34.00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.